Eye-Grain ApS
iGRAIN – це провідна компанія, що надає високотехнологічні рішення для моніторингу та управління зберіганням зернових культур. Устаткування розроблено з урахуванням потреб сучасних фермерів і підприємств, що працюють у сільському господарстві, забезпечуючи точний і надійний моніторинг параметрів зберігання.
Адаптація системи iGRAIN до ваших потреб
Чому слід обрати iGRAIN?
iGRAIN – найбільш інноваційний бренд у секторі післязбиральної обробки для систем моніторингу зерна, що зберігається.
Скільки кабелів мені потрібно для мого силосу?
Кількість кабелів для вашого силосу залежить від його діаметра.
Що означають перший, другий і третій дзвінки?
Залежно від діаметра силосу температурні кабелі мають бути розташовані таким чином, щоб забезпечити оптимальний контроль у силосі. Це означає, що кабелі можуть бути змонтовані в різних кільцях. Ви можете встановити їх в 1, 2 або 3 кільця, щоб зберегти однакову відстань між сенсорними кабелями і тим самим оптимізувати вимірювальні можливості обладнання. Дотримуйтесь нашої інструкції.
Чи можу я встановити систему моніторингу у своєму бункері для перемішування?
Компанія iGRAIN розробила сенсорні датчики для використання в бункері для перемішування. Використовуючи ці датчики разом зі спеціальним програмним забезпеченням iGRAIN, ви можете здійснювати моніторинг вашого силосу для перемішування.
Чи можна контролювати всі види силосів/бункерів/плоских сховищ?
За допомогою систем моніторингу iGRAIN можна контролювати будь-які силоси/бункери/плоскі сховища.
Кабелі датчика температури iGRAIN
У чому перевага температурного кабелю iGRAIN?
Існує кілька постачальників досить хороших кабелів для моніторингу температури. Причина цього, власне, в тому, що засновник компанії iGRAIN надихнув багатьох конкурентів на копіювання технології iGRAIN. Водночас найважливішим є те, що в температурному кабелі використовують цифрові датчики, які не потребують калібрування та не дрейфують із плином часу. Крім того, датчики мають бути довговічними в найскладніших умовах силосу. Температурні кабелі є традиційним методом контролю врожаю в сталевих і бетонних бункерах, а також у плоских сховищах. Не варто забувати, що багато вчених сьогодні вважають температурний контроль зерна, що зберігається, набагато менш важливим, ніж контроль CO2.
Датчик iGRAIN
У чому перевага iGRAIN Sensor Lance?
У списометалці iGRAIN Sensor Lance використовуються цифрові безкалібрувальні датчики, які не схильні до дрейфу точності з плином часу. Датчик iGRAIN Sensor Lance також поставляється у версії, що дозволяє вимірювати як вологість зерна, так і температуру. Спис із датчиком iGRAIN підходить для всіх типів плоских сховищ і може використовуватися для вимірювання верхнього шару в інших бункерах. Спис із датчиком iGRAIN може також використовуватися для перевірки товарів, що зберігаються в мішках.
Яким чином можна контролювати стан зерна в плоских сховищах?
Використовуючи кабелі та списи для вимірювання температури та вологості iGRAIN, ви можете здійснювати постійний моніторинг ваших плоских сховищ.
Кабель датчика вологості iGRAIN
У чому перевага кабелю датчиків вологості iGRAIN?
Кабель датчиків вологості зазвичай включає в себе кілька датчиків вологості iGRAIN для контролю вологості зерна і один датчик вологості головного простору iGRAIN, розташований безпосередньо під дахом силосу для контролю вологості головного простору. Датчики вологості iGRAIN являють собою ідеальний спосіб контролю вологості зерна в бункерах. Датчики ведуть безперервний моніторинг без необхідності відбору проб для ручного тестування. Користувачеві достатньо ввести в програмне забезпечення тип товару, що зберігається, а розрахована вологість зерна може бути візуалізована за допомогою кривих тренду, що показують коливання вологості в часі. Ідеальна кількість датчиків вологості на одному кабелі датчика варіюється залежно від сфери застосування. Часто два датчики вологості розміщуються в зерні, а один датчик вологості головного простору – під дахом. У деяких випадках буває достатньо одного датчика вологості або одного датчика вологості головного простору.
Як виміряти вологість зерна?
Вимірювання вологості зерна може бути виконано за допомогою кабелів iGRAIN Moisture. При використанні кабелів iGRAIN Moisture можна вимірювати вологість зерна і головного простору. Відносна вологість може бути розрахована за кривою EMC (Equilibrium Moisture Concentration – рівноважна концентрація вологи). Тоді ви будете точно знати, коли починати аерацію.
iGRAIN Sniffer - Датчик зараження
У чому перевага iGRAIN Sniffer/CO2 моніторингу?
iGRAIN SNIFFER – це вдосконалена система датчиків CO2, яка дає змогу виявити псування зерна, що зберігається, на ранній стадії. Вона перевершує температурний моніторинг і виявляє осередок псування раніше, ніж температурний моніторинг. Система заснована на виявленні будь-якої небажаної біологічної активності комах, грибків тощо в зерні, що зберігається. Оскільки CO2 є газом, він мігрує через зернову масу, тому в кожному бункері або камері зберігання потрібен тільки один датчик. Оскільки виділення CO2 внаслідок небажаної біологічної активності досить мале, а рівень CO2 в навколишньому середовищі змінюється, складна технологія дає змогу негайно виявити підвищення рівня CO2 і попередити про біологічну активність.
Що таке портативний сніффер?
Портативний сніффер iGRAIN – це мобільний детектор CO2, за допомогою якого можна виявити псування зерна, контролюючи рівень CO2 в силосі. Зазвичай рекомендується для невеликих силосів.
iGRAIN Автоматичний контроль аерації
У чому перевага автоматизованої системи управління аерацією iGRAIN?
Більшість систем аерації, що продаються на ринку, являють собою тільки термостати. iGRAIN Automated Aeration Control – це не просто термостат, оскільки наша система також враховує тип культури, що зберігається, і відносну вологість повітря надворі, визначаючи, коли слід вмикати або вимикати вентилятори аерації. Правильне управління аерацією дуже важливе, оскільки неправильна аерація призводить до псування зерна, що зберігається: або до утворення зон конденсації, що призводять до ураження грибком, або до зайвого висушування зерна і, як наслідок, до втрати ваги.
Що таке аерація?
Регулювання аерації є найбільш важливим питанням під час зберігання зерна. Це єдиний робочий параметр після зберігання зерна в силосах. Метою хорошого автоматизованого управління аерацією є забезпечення правильної концентрації вологи в зерні (EMC – Equilibrium Moisture Concentration). Концентрація вологи залежить від виду товару.
Що таке ЕМС?
EMC означає Equilibrium Moisture Concentration (рівноважна концентрація вологи). Крива EMC використовується для розрахунку відносної вологості залежно від вологості зерна. iGRAIN Aeration Control заснований на EMC (Equilibrium Moisture Concentration – рівноважна концентрація вологи). Під час керування аерацією необхідно враховувати загальний стан зерна. TRUE AERATION CONTROL, iGRAIN EMC Aeration Control працюють таким чином. Враховується стан усієї зернової маси. Керування аерацією ґрунтується на завданні певної температури зерна та певної вологості зерна. див. також “Що таке аерація?”.
Як запустити систему аерації?
Залежно від особливостей підприємства керування аерацією може бути ручним, напівавтоматичним або повністю автоматичним. Аерація iGRAIN є повністю автоматичною. Налаштування керування аерацією залежить від різних факторів. Налаштування управління аерацією залежить від кліматичної зони та місця розташування. Наш онлайн-сервіс може допомогти вам з налаштуванням правильного управління аерацією.
Додаток iGRAIN Smart
У чому перевага iGRAIN Smart APP – на висоті?
Додаток iGRAIN Smart APP дає змогу отримати на смартфоні або планшеті зрозумілий огляд врожаю, що зберігається. Огляд додатка зручний для користувача і показує тільки ту інформацію, яка корисна для менеджера по зерну. Наприклад, додаток покаже, який силос у системі має найгірші умови зберігання. Таким чином, менеджер по зерну швидко отримає загальну картину і зможе вирішити, який силос слід продати або обробити в першу чергу.
Як працює модуль HACCP?
Модуль iGRAIN HACCP забезпечує інтеграцію з основними системами контролю якості. Це робить моніторинг і звітність автоматичними, а прийняття рішень – легким. Дивіться також статтю “Що таке HACCP”.
Універсальний сенсорний кабель iGRAIN
У чому перевага кабелю iGRAIN All-In-One Sensor Cable?
Кабель All-In-One Sensor являє собою кабель температурного датчика, оснащений додатковими датчиками вологості. Під час використання комбінованого кабелю знижується сила натягу і витрати на монтаж порівняно з прокладанням кабелю з датчиком температури та кабелю з датчиком вологості.
Датчик вологості в головному просторі силосу iGRAIN - управління вентиляцією
У чому перевага датчика вологості головного простору силосу iGRAIN?
Датчик iGRAIN Head Space Humidity безперервно контролює вологість у головному просторі. Рівень вологості в головному просторі особливо важливо контролювати в умовах, коли існує ризик утворення конденсату на внутрішній стороні даху. Отримані свідчення використовуються системою iGRAIN Aeration Control для керування вентиляторами головного простору і, таким чином, дають змогу уникнути небезпечного утворення конденсату в головному просторі. Якщо конденсат виходить з-під контролю, верхній шар зерна стає вологим, починається ріст грибків і утворення кірки.
Датчик пожежної сигналізації iGRAIN
У чому перевага датчиків пожежної сигналізації iGRAIN?
Перевага датчиків iGRAIN Fire Warning Sensor полягає в тому, що вони виявляють потенційну небезпеку до початку пожежі. Основне завдання – виявити тління внаслідок самонагрівання зерна до його загоряння. CO2 є основним побічним продуктом будь-якого типу реакції тління і тому є найкращим газом для визначення процесу тління в умовах силосу. У датчику пожежної сигналізації iGRAIN використовується принцип резервування електричних з’єднань системи, що гарантує, що система видасть попередження навіть у разі пошкодження датчика або дротового з’єднання, наприклад, унаслідок пожежі.
Як виявити загоряння в бункері?
При виникненні пожежі кількість CO2 швидко збільшується, тому пожежу можна легко зареєструвати за допомогою датчика CO2, тобто за допомогою датчика пожежної сигналізації iGRAIN.
Метеостанція iGRAIN
У чому перевага погодної станції iGRAIN?
Погодна станція призначена для вимірювання вологості та температури навколишнього середовища. За допомогою метеостанції iGRAIN ви отримуєте швидкий відгук на моніторинг погоди для управління аерацією. Навколишнє повітря – це найчастіше єдине, що можна використовувати для охолодження та вентиляції посівів. Тому надійне вимірювання погодних умов є ключем до правильного управління аерацією без пересушування або зволоження зерна.
Де найкраще встановити метеостанцію?
Погодну станцію iGRAIN розроблено з урахуванням усіх погодних умов. Вона розрахована на тривалу експлуатацію навіть у таких суворих умовах, як довга й холодна зима, спекотні й теплі тропіки та пустеля. Таким чином, вона може бути встановлена на будь-якому силосному заводі у відповідному місці. Однак найкращим є розташування на високій точці в тіні силосної установки.
Ручний прилад iGRAIN - моніторинг температури та вологості
У чому перевага ручного приладу iGRAIN?
Ручний прилад iGRAIN використовується в тих випадках, коли немає необхідності в безперервному моніторингу зернових культур, що зберігаються. Тоді показання температури будуть реєструватися тільки при кожному ручному зчитуванні шляхом підключення ручного приладу до кабельного роз’єму. Дані все одно можна візуалізувати в супровідному програмному забезпеченні, якщо воно є в комплекті.
Чи можна придбати портативні системи моніторингу?
Так, ви можете придбати портативний зчитувач iGRAIN для моніторингу температури і вологості на ділянці.
Як я можу отримати дані з мого ручного зчитувача?
Ручні зчитувачі моделей 2500 і 3000 поставляються з USB-кабелем для передачі даних. Використовуйте кабель для передачі всіх даних з пристрою на ваш ПК.
Рішення для інтеграції iGRAIN PLC/SCADA
У чому перевага інтеграційних рішень iGRAIN PLC/SCADA?
Інтеграційні рішення iGRAIN PLC/SCADA дозволяють кінцевому користувачеві збирати інтелектуальні дані з нашої системи і передавати їх в систему PLC/SCADA, яка використовується на об’єкті. Така інформація, як рекомендований стан вимкнення / увімкнення вентиляторів, передається і дозволяє ПЛК керувати вентиляторами.
Управління запасами iGRAIN
У чому перевага управління запасами iGRAIN?
Використовуючи програмне забезпечення для управління запасами iGRAIN, яке є унікальною частиною платформи iGRAIN Dash Board Software, ви постійно отримуєте інформацію про ваше підприємство – рівень зерна та стан зерна в кожному силосі.
Наскільки точний контроль рівня зерна за допомогою радарного блоку iGRAIN?
Точність при використанні радарного блоку iGRAIN становить +/-10 мм. Радар випромінює вузькі мікрохвильові імпульси, які передаються вниз від випромінювача. Відображення радара від поверхні дає змогу визначити відстань до неї. Точність визначення рівня зерна в силосі становить приблизно 1-2% (від загального обсягу) залежно від розмірів силосу.
Як контролювати рівень зерна в бункері?
iGRAIN пропонує два різні способи вимірювання рівня. Або за допомогою радарного блоку (високоточного радара). Також для вимірювання рівня можна використовувати температурні датчики. Однак це залежить від кількості кабелів, прокладених у бункері. Тому точність може коливатися в межах 0-2 м. Програмне забезпечення iGRAIN INVENTORY MANAGER надає достовірну інформацію про рівень, об’єм і вагу зерна. Вона також реєструє всі переміщення в кожному бункері та за його межами. Система відображає рівень, об’єм і вагу зерна. Щільність зерна може бути встановлена користувачем для більшої точності або обрана зі списку щільності iGRAIN за замовчуванням.
Мережева система iGRAIN (головний концентратор і додатковий концентратор)
У чому перевага мережевої системи iGRAIN?
Мережева система iGRAIN складається з електронних блоків, які називаються Master Hub і Sub Hub. Перевага мережі полягає в тому, що всі комунікації можуть бути зібрані на майстер-концентраторі iGRAIN, а потім передані на пристрій управління (ПК, ПЛК, SCADA).
Що таке майстер-концентратор і коли він необхідний?
Майстер-концентратор необхідний для всіх систем на базі ПК, ПЛК і SCADA, що включають моніторинг за допомогою кабелів датчиків температури або датчиків вологості. Майстер-концентратор передає дані з датчиків температури і вологості від субконцентраторів і передає їх на системний ПК iGRAIN. Цей пристрій може працювати з системами, що містять до 1000 датчиків температури. Для більших систем можна під’єднати будь-яку кількість Master-концентраторів для супроводу силосних комплексів будь-якого розміру.
Що таке Sub-концентратор і коли він необхідний?
Sub-концентратор необхідний для систем, що включають понад 4 кабелі датчиків температури (або вологості). Sub-концентратор передає дані з датчиків температури і вологості на Master-концентратор. До кожного Sub-концентратора можна під’єднати до 6 кабелів датчиків температури або до 5 кабелів датчиків вологості. До однієї системи можна під’єднати кілька Sub-концентраторів.
Які максимальні відстані між блоками керування iGRAIN?
Ми рекомендуємо дотримуватися відстані макс. 50 метрів між блоками керування, щоб уникнути перешкод у роботі системи моніторингу.
Що відображається на дисплеї Master Hub?
Майстер-концентратор має вбудований дисплей, на якому постійно відображається кількість Sub-концентраторів, сенсорних кабелів і датчиків, з якими він взаємодіє.
Як змінити адреси на блоках керування?
Коли Sub Hub встановлено на об’єкті, кожен Sub Hub має адресу, і вона має відповідати адресі, налаштованій в iGRAIN Dash Board. Якщо з якихось причин необхідно змінити адресу Sub-концентратора, необхідно підійти до блоку керування і вручну змінити її. Зніміть кришку і поверніть перемикач ID на потрібну адресу. Аналогічна можливість є і на головному концентраторі в разі додавання ще одного або заміни головного концентратора.
Як щільно я можу закріпити кришку електронних блоків керування?
Кришки електронних блоків слід затягувати тільки до щільного закриття. Не слід затягувати кришку настільки сильно, щоб порушилося ущільнення, оскільки в цьому разі блоки стають негерметичними. Як гарна практика необхідно встановити над коробками захисний екран, щоб захистити їх від сильної зливи й уникнути руйнування друкованої плати, яке може призвести до короткого замикання.
Програмне забезпечення iGRAIN Dash Board Manager iGRAIN Dash Board Manager
У чому перевага програмного забезпечення iGRAN Dash Board Manager?
Використовуючи програму iGRAIN Dash-Board Manager, ви отримуєте повний огляд стану заводу, включно з температурою зерна, вологістю зерна, погодними даними, рівнем зерна, об’ємом зерна, вагою зерна, вентилятором аерації (статус увімкнення/вимкнення), витяжним вентилятором на даху (статус увімкнення/вимкнення), індикацією псування (iGRAIN sniffer CO2 concentration).
Як я можу змінити товар у програмному забезпеченні?
Система моніторингу iGRAIN попередньо налаштована на різні типи товарів. Ви можете змінити її в менеджері iGRAIN Dash Board Manager у розділі “Адміністрування – Комірки”. Не соромтеся звертатися по допомогу до Онлайн-центру iGRAIN – service@i-grain.net.
Як часто я отримую звіт із програми iGRAIN?
Стандартно ви отримуєте звіт менеджера iGRAIN раз на тиждень (або раз на місяць). Він дає змогу легко простежити за змінами в стані зерна в кожній окремій комірці зберігання.
Коли я отримаю сигнал тривоги від своєї системи?
За допомогою налаштувань сигналізації ви можете самостійно визначити, коли ви хочете отримати сигнал тривоги від системи. Це може бути або занадто висока температура, або висока концентрація CO2. Крім того, сигнал тривоги може з’явитися, якщо система працює неправильно, див. також: “Як визначити, що я не отримую дані від програмного забезпечення iGRAIN?”.
Що означають кольори в управлінні установкою (Dashboard)?
У панелі управління iGRAIN є п’ять кольорів. Світло-сірий означає, що бункер порожній. Синій, зелений, жовтий і червоний кольори показують стан температури. Синій колір показує, що температура занадто низька. Зелений колір означає нормальну температуру, жовтий – теплу, а червоний – занадто спекотну. Слід враховувати, що в деяких регіонах сонце може нагрівати комірки в денний час (після заходу сонця температура може знову знизитися).
Як дізнатися, що я не отримую дані від програми iGRAIN?
Менеджер iGRAIN Dash Board надає огляд установки, за допомогою якого ви можете спостерігати за роботою вашого підприємства. Якщо дані не надходять, це можна побачити у вигляді бункера темно-сірого кольору (світло-сірий колір означає, що бункер порожній). Ви також можете бачити повідомлення про стан сервісу та системи вашого підприємства.
Озонування
У чому перевага використання озону?
Озон є сильним окислювачем, і його дія залежить, наприклад, від концентрації озону, часу впливу та інших параметрів. Дія озону відома вже багато років, і озон відіграє важливу роль у багатьох галузях застосування в інших галузях промисловості, серед яких найбільш важливими є: водопідготовка – для зниження БСК (біологічної потреби в кисні) у стічних водах. Крім того, санітарна обробка в харчовій промисловості, особливо в млинової, для усунення неприємних присмаків і запахів.
Коли мені потрібен генератор озону (Toxi-Scrub)?
Якщо необхідно видалити неприємний запах або деякі види забруднень, можна скористатися генератором озону. Toxi-Scrub – це спеціальний генератор озону, розроблений компанією Eye-Grain, який можна використовувати для заміни забрудненого зерна на корм для тварин. Він на 100% усуває шкідливу біологічну активність у зерні, включно з комахами, грибками, кліщами тощо. Він також може усувати мікотоксини.
Безпечний моніторинг культур, що зберігаються
Що таке HACCP?
HACCP розшифровується як Hazard Analysis and Critical Control Points (аналіз ризиків і критичні контрольні точки). Це превентивна система забезпечення безпечності харчових продуктів, у якій кожен етап виробництва, зберігання та розповсюдження харчового продукту піддається науковому аналізу на предмет мікробіологічних, фізичних і хімічних небезпек. Таким чином, виявляються потенційні небезпеки, і стає можливим прийняття відповідних рішень.
Що означає термін ATEX або EX?
Директива ATEX складається з двох директив ЄС, що описують, яке обладнання та робочий простір дозволено використовувати у вибухонебезпечному середовищі. Обладнання з класом EX належить до обладнання, класифікованого як безпечне для використання у вибухонебезпечних зонах, які часто називають “зонами EX”. Обладнання, що не належить до категорії EX, може випускати невеликі іскри або досягати високих температур, які можуть спалахувати у вибухонебезпечних зонах, спричиняючи вибухи або пожежі.